пятница, 20 марта 2020 г.


21 березня
Міжнародний день людини з синдромом Дауна


День проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми.
Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.
Щороку 21 березня відбувається Всесвітня акція «LOTS OF SOCKS» на підтримку дітей із синдромом Дауна. В цей день люди надягають яскраві шкарпетки, як символ додаткової хромосоми, що дає можливість відчути на собі постійну увагу оточуючих, як постійно звертають увагу на «сонячних дітей».


 Цього  року в нашому місті така акція відбулась 11 березня. Вона була організована та проведена мамою особливої дитини та колективом інклюзивно-ресурсного центру. До акції долучились: 
 колектив  Козятинської  міської  ради, 

колектив  управління освіти та спорту КМР, 

колектив  центру надання адміністративних послуг , 



  колектив  Інклюзивно-ресурсного центру

та  «Ліцею-школи»,  які  придбали  яскраві носочки з  відповідним  логотипом. Кошти, зібрані під час акції,  дадуть змогу діткам - козятинчанам, що мають синдром Дауна,  отримувати  додаткові розвиткові послуги на базі  ГО «Вінниця Даун-синдром»
Ще важливою метою нашого заходу було привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими можливостями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждає від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те , в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.
Свою інтелектуальну особливість люди з синдромом Дауна компенсують своєю приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю. Вони дуже добродушні, життєрадісні і позитивні люди, самі охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садах або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітно  їх відмінності в розвитку, краще психічний і фізичний розвиток таких дітей.
Пацієнти з синдромом Дауна навчаються і при застосуванні відповідних методик можуть розвиватися в інтелектуальному плані. Народжені з синдромом Дауна діти можуть навчитися не тільки самообслуговуванню, але і читати, рахувати й писати, доступні їм і спеціальні знання. Діти з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто має художній талант, музичні (в тому числі танцювальні та співочі) і артистичні здібності, схильні до поезії, успішні в спорті.
   Але батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства
     
    Для довідки : імовірність народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері і в меншій мірі, але все-таки залежить і від віку батька. Один з факторів ризику також близькоспоріднені шлюби. Але всеж...
Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.
Коефіцієнт інтелекту (IQ) людей з синдромом Дауна може  коливатись від 20 до 75 (нормою вважається IQ більше 70)..

Комментариев нет:

Отправить комментарий